Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

EU - peníze školám

Cílem projektu je zjednodušit základním školám získávání evropských dotací z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK). Řešení spočívá ve využívání tzv. šablon klíčových aktivit. Pomocí těchto šablon si škola podle svých potřeb sestaví projektovou žádost, na jejímž základě získá dotaci.

Podporu lze získat na rozvoj znalostí, schopností a dovedností žáků a pedagogických pracovníků ZŠ v sedmi prioritních oblastech: cizí jazyky, matematika, přírodní vědy, ICT, čtenářská a informační gramotnost, finanční gramotnost a inkluzívní vzdělávání.

V každé ze zvolených oblastí lze podpořit individualizaci výuky, vytváření nových vzdělávacích materiálů a vzdělávání pedagogických pracovníků, speciálních pedagogů či školních psychologů
Výsledkem EU peníze školám je v rámci OP VK zavedení nové oblasti podpory 1.4 s názvem Zlepšení podmínek pro vzdělávání na základních školách (ZŠ), jejímž smyslem je podpořit rozvoj oblastí, které se dlouhodobě ukazují jako problematické.

Svátek má Patricie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den UFO

Zítra má svátek Radomír

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Co červenec neupeče, to již srpnu neuteče.

Déšť na Navštívení Panny Marie potrvá do Zuzany.

Další

dnes, sobota 2. 7. 2022
jasno 25 °C 13 °C
neděle 3. 7. polojasno 29/12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 29/16 °C
úterý 5. 7. zataženo 29/16 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.
ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.