Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

O škole

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.

ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do tří tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.

Víme, že první čtyři roky jsou klíčové pro úspěšnost v celoživotním procesu vzdělávání. Svůj vliv zde sehrává nejen rodina, ale i prostředí školy. Tomuto je podřízena i výuka na naší škole. Snažíme se vytvořit školu rodinného typu.

U nás se děti setkají:

• s malým kolektivem do 20 dětí ve třídě
  • s moderními metodami práce rozvíjejícími vědomosti, schopnost samostatného myšlení, schopnost učit se, práce na počítači ve výuce od 1. třídy, práce v týmu, rozumové i motorické dovednosti, zvyšování sebevědomí, odpovědnosti, pozitivního myšlení, kamarádství  a dalších
  • se sociálně příznivou skladbou dětí
  • s pravidelně konanými školami v přírodě, kurzy lyžování
  • s řadou kroužků (počítačový, dramatický, výtvarný atd.)
  • s možností výuky anglického jazyka od 1. třídy
  • s družinou plnou zábavných činností

O škole

Svátek má Julie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den lidských práv
  • Slavnostní předání Nobelových cen

Zítra má svátek Dana

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Prosinec naleje a leden zavěje.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Další

dnes, sobota 10. 12. 2022
zataženo 3 °C -2 °C
neděle 11. 12. mírné sněžení 0/-3 °C
pondělí 12. 12. mírné sněžení -2/-4 °C
úterý 13. 12. oblačno 0/-5 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.