Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

O škole

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.

ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.

Víme, že první čtyři roky jsou klíčové pro úspěšnost v celoživotním procesu vzdělávání. Svůj vliv zde sehrává nejen rodina, ale i prostředí školy. Tomuto je podřízena i výuka na naší škole. Snažíme se vytvořit školu rodinného typu.

U nás se děti setkají:

• jak s paní učitelkou, tak s panem učitelem (ženský i mužský vzor)
  • s malým kolektivem do 20 dětí ve třídě
  • s moderními metodami práce rozvíjejícími vědomosti, schopnost samostatného myšlení, schopnost učit se, práce na počítači ve výuce od 1. třídy, práce v týmu, rozumové i motorické dovednosti, zvyšování sebevědomí, odpovědnosti, pozitivního myšlení, kamarádství  a dalších
  • se sociálně příznivou skladbou dětí
  • s pravidelně konanými školami v přírodě
  • s řadou kroužků (počítačový, dramatický, výtvarný, kroužek angličtiny)
  • s možností výuky anglického jazyka od 1. třídy
  • s družinou plnou zábavných činností

O škole

Svátek má Patricie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den UFO

Zítra má svátek Radomír

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Roztrhne-li v červenci pavouk svou síť na dvě, brzy se déšť ozve.

Když na Navštívení Matky Boží prší, čtyřicet dní se voda vrší.

Další

dnes, sobota 2. 7. 2022
jasno 25 °C 13 °C
neděle 3. 7. polojasno 29/12 °C
pondělí 4. 7. slabý déšť 29/16 °C
úterý 5. 7. zataženo 29/16 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.