Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

Charakteristika školy

Celý školní areál leží na okraji obce. Kousek od školy je krásná příroda s lesem a loukami. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti nejen pro činnost školní družiny a tělesné výchovy, ale i pro výuku v ostatních předmětech.
Podmínky pro výuku odpovídají počtu žáků a tříd. Škola je malá, útulná, esteticky vyzdobená, jsou zde tři třídy, v jedné je 8 počítačů pro žáky – slouží jako počítačová učebna, dvě třídy mají k dispozici interaktivní tabuli. Je zde společná šatna a sociální zařízení. Součástí školy jsou dvě oddělení školní družiny, která nemá pro svůj provoz samostatnou místnost, ale využívá třídy s hracími kouty, jídelnu, školní dvůr se zahradou a hřiště. V budově je též ředitelna, kabinet pro učitele s počítačem a kopírkou. K výuce tělesné výchovy a pohybovým aktivitám využívá škola tělocvičnu s různým nářadím a hřiště patřící Sokolu.
Ve všech třídách je nový žákovský nábytek. Škola je poměrně dobře vybavena učebnicemi i učebními pomůckami, vychází z finančních možností školy. Škola nemá vlastí kuchyň, ale pouze výdejnu s novou jídelnou, která byla přistavena v roce 2014. Obědy jsou dováženy ze ZŠ Vejrostova 1, Brno. Školní budova je pravidelně využívána k mimoškolním účelům. Kromě zájmových kroužků, které probíhají ve třídách, je využívána především tělocvična pro veřejnost.
Víme, že prostředí příznivě ovlivňuje sociální a emoční pohodu a proces vzdělávání. Proto se všichni snaží, aby ve škole vládla přátelská, respektující a podporující atmosféra. Víc než soutěživost je podporována komunikace a spolupráce při učení. Vztahy jsou rozvíjeny nenásilnými metodami a postupy.

Svátek má Alois

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den květů
  • Evropský den hudby
  • Mezinárodní den trpaslíků

Zítra má svátek Pavla

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Často-li se v červnu hrom ozývá, kalné léto potom přicházívá.

Na svatého Aloise, poseč louku, neboj se.

Další

dnes, pátek 21. 6. 2024
déšť 29 °C 16 °C
sobota 22. 6. slabý déšť 23/15 °C
neděle 23. 6. skoro jasno 23/12 °C
pondělí 24. 6. zataženo 23/13 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.
ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci pěti ročníků 1. stupně rozdělených do tří tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 46 dětí.