Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

Charakteristika školy

Celý školní areál leží na okraji obce. Kousek od školy je krásná příroda s lesem a loukami. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti nejen pro činnost školní družiny a tělesné výchovy, ale i pro výuku v ostatních předmětech.
Podmínky pro výuku odpovídají počtu žáků a tříd. Škola je malá, útulná, esteticky vyzdobená, jsou zde dvě třídy, v jedné je 8 počítačů pro žáky – slouží jako počítačová učebna, druhá třída má k dispozici interaktivní tabuli. Je zde společná šatna a sociální zařízení. Součástí školy jsou dvě oddělení školní družiny, která nemá pro svůj provoz samostatnou místnost, ale využívá třídy s hracími kouty, jídelnu, školní dvůr se zahradou a hřiště. V budově je též ředitelna, kabinet pro učitele s počítačem a kopírkou. K výuce tělesné výchovy a pohybovým aktivitám využívá škola tělocvičnu s různým nářadím a hřiště patřící Sokolu.
Ve všech třídách je nový žákovský nábytek. Škola je poměrně dobře vybavena učebnicemi i učebními pomůckami, vychází z finančních možností školy. Škola nemá vlastí kuchyň, ale pouze výdejnu s novou jídelnou, která byla přistavena v roce 2014. Obědy jsou dováženy ze ZŠ Vejrostova 1, Brno. Školní budova je pravidelně využívána k mimoškolním účelům. Kromě zájmových kroužků, které probíhají ve třídách, je využívána především tělocvična pro veřejnost.
Víme, že prostředí příznivě ovlivňuje sociální a emoční pohodu a proces vzdělávání. Proto se všichni snaží, aby ve škole vládla přátelská, respektující a podporující atmosféra. Víc než soutěživost je podporována komunikace a spolupráce při učení. Vztahy jsou rozvíjeny nenásilnými metodami a postupy.

Svátek má Zlata

Zítra má svátek Andrea

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Září víno vaří - říjen víno pijem.

Mnoho žaludů - veliká a tuhá zima.

Další

dnes, sobota 25. 9. 2021
jasno 22 °C 10 °C
neděle 26. 9. jasno 23/12 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.
ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.