Základní škola Popůvky
Základní školaPopůvky

Charakteristika školy

Celý školní areál leží na okraji obce. Kousek od školy je krásná příroda s lesem a loukami. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti nejen pro činnost školní družiny a tělesné výchovy, ale i pro výuku v ostatních předmětech.
Podmínky pro výuku odpovídají počtu žáků a tříd. Škola je malá, útulná, esteticky vyzdobená, jsou zde tři třídy, v jedné je 8 počítačů pro žáky – slouží jako počítačová učebna, dvě třídy mají k dispozici interaktivní tabuli. Je zde společná šatna a sociální zařízení. Součástí školy jsou dvě oddělení školní družiny, která nemá pro svůj provoz samostatnou místnost, ale využívá třídy s hracími kouty, jídelnu, školní dvůr se zahradou a hřiště. V budově je též ředitelna, kabinet pro učitele s počítačem a kopírkou. K výuce tělesné výchovy a pohybovým aktivitám využívá škola tělocvičnu s různým nářadím a hřiště patřící Sokolu.
Ve všech třídách je nový žákovský nábytek. Škola je poměrně dobře vybavena učebnicemi i učebními pomůckami, vychází z finančních možností školy. Škola nemá vlastí kuchyň, ale pouze výdejnu s novou jídelnou, která byla přistavena v roce 2014. Obědy jsou dováženy ze ZŠ Vejrostova 1, Brno. Školní budova je pravidelně využívána k mimoškolním účelům. Kromě zájmových kroužků, které probíhají ve třídách, je využívána především tělocvična pro veřejnost.
Víme, že prostředí příznivě ovlivňuje sociální a emoční pohodu a proces vzdělávání. Proto se všichni snaží, aby ve škole vládla přátelská, respektující a podporující atmosféra. Víc než soutěživost je podporována komunikace a spolupráce při učení. Vztahy jsou rozvíjeny nenásilnými metodami a postupy.

Svátek má Julie

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den lidských práv
  • Slavnostní předání Nobelových cen

Zítra má svátek Dana

Logo_ovoce_a_zelenina2

Mléko do škol

Jsou-li v zimě po cestách ledy, podaří se výborně zelí.

Když v prosinci hrom ještě hučí, rok příští stále vítr fučí.

Další

dnes, sobota 10. 12. 2022
zataženo 3 °C -2 °C
neděle 11. 12. mírné sněžení 0/-3 °C
pondělí 12. 12. mírné sněžení -2/-4 °C
úterý 13. 12. oblačno 0/-5 °C

O naší škole ZŠ Popůvky

Základní škola poskytuje základní vzdělání. Směřuje k naplnění kompetencí stanovených rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Kompetence představují soubory znalostí, dovedností, návyků a postojů, které jsou využitelné v učení i v životě a umožňují žákům efektivně a odpovídajícím způsobem jednat v různých situacích.
ZŠ Popůvky je málotřídní škola. Navštěvují ji žáci čtyř ročníků 1. stupně rozdělených do dvou tříd. Rozdělení vždy určuje aktuální počet dětí v jednotlivých ročnících. Počet žáků ve škole se pohybuje kolem 20 až 45 dětí.